Answer:
3781
Step-by-step explanation:
80 hours × $18=$1440 for labor. 1440+15%(1440×.15)=$216.00 + material cost=$2125
(2125.00+1440.00+216=3781)
density= mass/volume 0.492=mass/163.5 mass=0.492*163.5 mass =80.448gram. Hope this helps!
Answer:
960 calories for the 64 oz jug
Step-by-step explanation:
6 oz for 90 calories.
64 oz for ??? calories.
It's a ratio, 6:90
and 64:???
so 6 * 10 2/3 is 64.
so 90 * 10 2/3 is ???
960 is ???
She has a total of 170 cubes
170/10=17 trains
Answer:
I believe it is b
Step-by-step explanation: