Hmm... well, here ya go.
1.50 ÷ 0.05 = 30
So, the total is $30
As for the tax rate, including the total, it would be $31.50.
Hope I helped.
Answer:
i think its A and D
Step-by-step explanation:
sry if im wrong
Answer:
a) 0.05
b) 0.9826
c) 0.000039308
Step-by-step explanation:
a) 
b) For two minutes, the mean is doubled, hence it is 6. In order to calculate the probability of al least two calls arriving, we calculate first the probability of the complementary event: At most 1 call will arrive. For that probability, we need to sum the probabilities of 0 and 1.


Hence,

c) For five minutes the mean is 15. We need to sum the probabilities of 0, 1 and 2.


As a result,

Practically 0
You have to find the unit rate
SO..
7.70 / 154 = 0.05
So it cost her 0.05 cents for each text.
So then you divide $ 5.25 by the unit rate to get the number of text
5.25 /0.05 = 105
so she sent 105 text
To check it you just multiply the unit rate by the number of text you got and you show come up with $ 5.25
0.05 x 105 = 5.25
Answer:
A = 250(1 + 0.016)^0.75.
Step-by-step explanation:
9 months = 0.75 years
So A = 250(1 + 0.016)^0.75.