Answer:
S$1,170
Explanation:
We are told in the question that Sheldon has a traditional health insurance plan.
We are told the he also incurred a bill of $1,500 and he has a $200
deductible.
The cost Sheldon hospital bills would be:
$1,500 - $200 = $1,300
We are told that the level of co-insurance for his plan is 90/10, where 10 represents Sheldon’s portion.
This means Sheldon portion is
10% of $1,300 = $130
The insurance company would be paying
$1,300 - $130 = $1,170
She could spill whatever is in the pipette on her skin and that could be something there
Answer:
my experience is that you have to have many energy to do this because when I did it when I was lack of energy and I cant do it all cause its hard to have no energy
Explanation:
Answer: To reach safe external temperatures
After which activity must food handlers wash their hands?
-clearing tables