Answer:
In a survey of 2,300 people who owned a certain type of car, 1,610 said they would buy that type of car again. What percent of the people surveyed were satisfied with the car?
1610/2300x100=
70%
Step-by-step explanation:
total number of people for the survey= 2300
those that wanted to buy the car= 1610
percentage= 1610/2300x 100=0.7x 100
percentage= 70%
Answer:
$1.94 times 11 =21.34
Step-by-step explanation:
So 5 rubber stamps cost $9.70. Your going to divide $9.70 by 5 so you get the cost of each stamp which is $1.94 each stamp. Your going to take $1.94 and multiply it by 11. You will get 21.34. :D Hope i helped you c: By the way this is the simplified version of the equation so i dont know if you want a longer version of the answer but ya! :D
Answer:
Noah
Step-by-step explanation:
75%*10=7.5
25%*30=7.5
The answers are both 7.5, which are equal