Answer:
9/25
Step-by-step explanation:
(6/10)(6/10)
= (3/5)(3/5)
=9/25
You cant really answer this because you cant answer something if you dont know how she lost her money or how much money she lost
Answer:
Probability that randomly selected 4 persons all have insurance is = 0.1897
Step-by-step explanation:
Given that the probability of having an insurance equals 66%=0.66
Thus
Probability that person A has insurance = 0.66
Probability that person B has insurance = 0.66
Probability that person C has insurance = 0.66
Probability that person D has insurance = 0.66
Probability that randomly selected 4 persons all have insurance is
