<em></em>
<em>
</em>Answer:
$0.38
<em>:</em>
<em>First we need to convert pounds to ounces</em>
<em></em>
<em>1 pound = 16 ounces</em>
<em></em>
<em>Thus 16 ounces cost $3</em>
<em></em>
<em>If a portion requires two ounces of butter, we must find out the cost of these 2 ounces, knowing that 16 ounces cost $ 3</em>
<em></em>
<em>ounces cost
</em>
<em>16 -- $3
</em>
<em>
</em>
<em>2 -- x
</em>
<em>
</em>
<em>To find the cost x:
</em>

<em>rounding to the nearest cent: $0.38</em>
In a rustic tea house. im taking art history through odysseyware and i had this question yesterday or the day before and that was the answer.
Answer:
First add a variation of animation skills that could possibly prove useful out in the industry, the plan is to animate a dog (Quadruped) running, walking and interacting with something. Also plan to animate a biped lifting a heavy object, jumping a gap, talking (lip sync) and also a character animation piece which will involve a character interacting with a ball playing basketball. Here I have a few videos which I have watched carefully for inspiration and reference on the way a dog’s body moves.
https://youtu.be/P9O2wSIFtwY
https://youtu.be/e8fVdAEq_v0
The answer is A <span> there are a number of vanishing points, usually created by multiple objects</span>