Sing Sing is where Holly goes each week
<em></em>
<em>
</em>Answer:
$0.38
<em>:</em>
<em>First we need to convert pounds to ounces</em>
<em></em>
<em>1 pound = 16 ounces</em>
<em></em>
<em>Thus 16 ounces cost $3</em>
<em></em>
<em>If a portion requires two ounces of butter, we must find out the cost of these 2 ounces, knowing that 16 ounces cost $ 3</em>
<em></em>
<em>ounces cost
</em>
<em>16 -- $3
</em>
<em>
</em>
<em>2 -- x
</em>
<em>
</em>
<em>To find the cost x:
</em>

<em>rounding to the nearest cent: $0.38</em>
1. 30,000
2. Old stone age
3. 30,000 to 10,000 BCE
4.<span>These structures were constructed in many areas of the world by many different cultures
5.A</span><span>fter the Paleolithic Period
</span>