Net worth=total assets-total liabilities
Total assets
325,000+750+15,000+8,000+2,100
=350,850
Total liabilities
245,000+9,000
=254,000
Net worth
350,850−254,000
=96,850
Hope it helps!
Answer:
21,500
Explanation:
Given that,
Labor efficiency variance = $8,000 F
Standard Rate = $8 per hour
Standards for direct labor for a product = 2.5 hours
Labor efficiency variance = (Standard Hour for actual output - Actual Hour) × Standard Rate
$8,000 = [(9,000 × 2.5) - Actual Hour] × $8 per hour
1,000 = 22,500 - Actual Hour
Actual hour = 22,500 - 1,000
= 21,500
Therefore, the actual number of hours worked during the past period was 21,500.
Answer:
poop is the place to go. as long a as there is a bathroom nearby
Answer:
minipulation
Explanation:
correct me if im wrong <3