Answer:
-1050
Step-by-step explanation:
I know the answer because descending means going down so 2100 is the big number and its negative to if you do -2100 divided by 2 then you will get -1050.
<span>The theoretical probability of spinning any one of the five colors is 20%.
The theoretical probability of spinning green is equal to the experimental probability of spinning green.
If Yuri spins the spinner 600 more times and records results, the experimental probability of spinning orange will get closer to the theoretical probability of spinning orange.</span>
The answer is $62.00
Explanation: If you take $48.50 times 6 you get $291 now subtract $291 from $663 you will have an answer of $372 that is how much the total of tables came to now divide 372 by 6 for the number of tables and you will be left with 62
Answer:
→[ Certain shade=red paint+ white paint]
→3 cups of red paint=7 cups of white paint
Dividing both side by 7,we get
→ 1 cup of white paint=3/7 cups of white paint
So, 3/7 of a cup should be added to 1 cup of white paint to make certain kind of shape.
Cups of white paint: Cups of red paint= 1. : 
k=
is constant of proportionality.
24×1 1/4 is 30
Jake reads 24 per day
24×5=121
168-121=47
Julio reads 30 per day
30×5=150
180-150=30
Jake will have 17 more pages left to read than Julio.