There would be no value to the laptop. If you’re looking for the actual value, it would be worth $-375.
Answer:
Each associate costs the client $700 per day, so a associates will cost the client 700a dollars per day. Each partner costs the client $1500 per day, so p partners will cost the client 1500p dollars per day. The total amount charged 700a+1500p :$14100:
700a+1500p=14100
700a+1500p=14100
Since there were a total of 11 lawyers assigned to the case (associates and partners), we know a+pa+p must equal 11.11.
a+p=11
a+p=11
\underline{\text{Write System of Equations:}}
Write System of Equations:
700a+1500p=
700a+1500p=14100
14100
a+p=11
11
Answer: a) 
Step-by-step explanation:
Since we have given that
Number of red marbles = 3
Number of yellow marbles = 4
Number of green marbles = 6
Total number of marbles = 3 +4 +6 = 13
a) the marble is red?
Probability of getting a red marble = 
b) the marble is not yellow?
Probability of not getting yellow = 
c) the marble is either red or green?
Probability of getting either red or green = P(red) + P(green) =
d) the marble is neither red nor green?
Probability of getting neither red nor green = P(getting yellow) = 
Hence, a) 