Answer: b
Step-by-step explanation: cause I know the answer/ i did the quiz
Try using photomath it will explain on what to do.
Answer:
2√10
Step-by-step explanation:
√40 = √(4*10) = √4 * √10 = 2√10
Answer:
$9 for 36
Step-by-step explanation:
Divide the price by the quantity to receive the unit price. Here are the unit prices for each option:
1. $0.54
2. $0.43
3. $0.31
4. $0.28
5. $0.25
Basically, you want the lowest price. So, $9 for 36 is the best value because it costs $0.25 per pen.
Common ratio = second term / first term = 12 / 8 = 1.5