B seems like the most logical of the three since a low self esteem individual would regard others opinions highly as they often feel the need to say yes to other people therefore they will be influenced by others opinions, decisions, judgements, etc. Therefore the answer is B
weight = 180 pounds
time = 24 hours
formula: 1 calorie per hour for every kilograms of body weight
* add 200 calories per day.
180 lbs * 1kl/2.2 lbs = 81.82 kgs
1 cal/hr * 24 hrs * 81.82 kgs = 1963.68 calories
1963.68 + 200 = 2163.68 calories in total.
Your answer to this question would most likely be A) cost component bc the chef added to much ingredients so John is losing money and it’s costing him!!
Hope this helps!;)