Try this solution (see the attachment, it is consists of 3 steps).
Answer:
The amount to be pay for coat is <u>$128.70</u>.
Step-by-step explanation:
Given:
The sales tax rate is 7.25% in California.
The cost for a coat in Los angeles is $120.00.
Now, to find amount to be paid.
Sales tax = 7.25%.
Cost = $120.00.
So, amount to be paid = $120 + 7.25% of $120.00.




Therefore, the amount to be pay for coat is $128.70.
Answer: <u>Last option</u>

Step-by-step explanation:
The z-scores give us information about how many standard deviations from the mean the data are. This difference can be negative, if the data are n deviations to the left of the mean, or it can be positive if the data are n deviations to the right of the mean.
To calculate the Z scores, we calculate the difference between the value of the data and the mean and then divide this difference by the standard deviation.
so
.
Where x is the value of the data, μ is the mean and σ is the standard deviation
In this case
:
μ = 12 $/h
= 2 $/h
We need to calculate the Z-scores for
and 
Then for
:
.
Then for
:
.
Therefore the answer is:

Answer:
its 8 2/3
Step-by-step explanation: I got it right on edg