<span>D. Let x represent the number of trays of dog bone treats made and y represent number of trays of oatmeal dog treats made.</span>
<span> 4 cups of tea are poured per minute
2 hours = 2 x 60 = 120 minutes
so in 2 hours = 120 x 4 = 480 cups
</span><span>16 cups in one gallon then
</span><span>480 / 16 = 30 gallons
answer
30 gallons
</span>
I’m can’t freakin stay up I need to sleep and I need to get 4 papers done for my portfolio I can’t help but I wish you luck
Answer: $2.75
Step-by-step explanation:
Zeke's helmet cost 3/5 x 28.75 = 17.25
Change = 20 - 17.25 = 2.75
Answer:
Step-by-step explanation:
Total cost for the three nights
Total_3 = $298.17 + 3*u
Where <em>u </em>represents the unknown fees for a single day
To find the daily cost, we divide the previous equation by three
Daily cost = ($298.17 + 3*u)/3
Daily cost = ($99.39 + u)
So, if we create an inequality for the daily cost
Let x = Daily cost
x > $99.39
She will pay more than $99.39 per night