Answer:
C
Step-by-step explanation:
Gross taxable Income = $ 1,166
Rate of Income tax = 30%
Amount of income tax = 30 % of 1,166
= 
=$339.6
≅$340
700*600=420,000
420,000/10=42,000
Diameter = 25
so radius = 12.5
Pi*12.5^2=625/4Pi
42,000/625/4 Pi =86.56169741
=86.6
she can fit 86 tins
Answer:
the x intercept would be (2.5,0) and it would represent the moment the ball hit the ground or was no longer airborne