Answer:
118. The radius is 118 feet.
Step-by-step explanation:
<span>Total mass contains 320g copper. How many parts of 16g copper are there of the total mass of 320g copper? 320/16 = 20. There are 20 portions of 16g copper.
(320/16) * 3 = 60g
There are 60g of zinc in the compound.</span>
Answer:
- 5 = 76
Step-by-step explanation:
= 81
x = 9
Thank you for posting your question here at brainly. The probe's elevation relative to sea level after the first minute, the probe dropped 11 feet per minute, therefore, it dropped 11 feet in the first minute. I hope the answer helps you.