<u>Answer</u>: If 15% of the customer's total is $22.05, then the customer's total is <u>$147</u>.
<u>Step-by-step explanation</u>:
Let x be the customer's total amount.
It is given that 15% of the customer's total = $22.05
⇒15% of x= $22.05

Therefore, If 15% of the customer's total is $22.05, then the customer's total is <u>$147</u>.
Every month your balance includes the original amount (100%) and the added the monthly interest (1.42%) so each month the balance will be 101.42% of pior month's balance move the decimal point two points two places to the left to make that into a decimal
So the answer is 101.42
You have to answer all of the equations first
-4.8 • 3.2 = -15.36 (negative times a positive is negative)
2 1/4 + (-1 2/5) first find a common denominator, which would be 20
9/4= 45/20
-7/5 = -28/20
since adding a negative is the same as subtracting a positive, you would subtract 45 and 28 which is 17.
17/20 = 1 3/20 (the answer)
turn the fraction into a decimal by dividing the top number by the bottom number, so 17/20 = 0.85
4.92 divided by -3 equals -1.64 (the answer)
-2 3/5 - (-1 2/5)
make them into improper fractions which is -13/5 and -7/5
it stays negative, so the answer is -6/5 or -1.2
so the answer is
-4.8 • 3.2 < 4.2 divided by -3 < -2 3/5 - (-1 2/5) < 2 1/4 + (-1 2/5)
Answer:
The probability is 0.8
Step-by-step explanation:
The key to answering this question is considering the fact that the two married employees be treated as a single unit.
Now what this means is that we would be having 8 desks to assign.
Mathematically, the number of ways to assign 8 desks to 8 employees is equal to 8!
Now, the number of ways the couple can interchange their desks is just 2 ways
Thus, the number of ways to assign desks such that the couple has adjacent desks is 2(8!)
The number of ways to assign desks among all six employees randomly is 9!
Thus, the probability that the couple will have adjacent desks would be ;
2(8!)/9! = 2/9
This means that the probability that the couple have non adjacent desks is 1-2/9 = 7/9 = 0.77778
Which is 0.8 to the nearest tenth of a percent