Answer:
The answer is B.dividing 36.2 by ten thousands. Plz mark as the brainlyest answer.
Step-by-step explanation:
To find cost per ounce divide the total price by the total ounces.
1.4 / 3.5
$ 0.40 per ounce
Answer:
The mean is defining the average length(2.5in) of the 100 measured screws.
Step-by-step explanation:
The mean is usually calculated in order to determine the average of a set of values.
Answer:
For this case we can make the following rule of three:
25% ----------------> 2 $
100% --------------> x
From here, we clear the value of x.
We have then:
Therefore, the value of the Taco that Andrea bought, before the tip, is $ 8.
the price of Andrea's tacos, before tip is $ 8.
Xavier wants to earn more then 575 dollars a week, he will have to sale x<3,600 a week . So the answer is C