You have to choose

members from the group of

people. So there are

ways to do it.
Answer:
The correct option is E) About 1 in a million.
Step-by-step explanation:
Consider the provided information.
It is given that one in a hundred million people is a genius.
Let G represents the Genius and Q represents the quirky.
We need to find the probability that someone is acting quirky- what is the probability that they are a genius.
The probability that person is quirky is: 
The probability of
Hence, the required probability is:



Which is near about 1 in a million.
Hence, the correct option is E) About 1 in a million.
Answer:
it will cost 28$ or whatever that symbol is
Step-by-step explanation:
Answer: (27- 4/3 pi) r^3
Step-by-step explanation: 1. Volume of a cube: V= a^3, V= 3^3 , V=27
2. Volume of a sphere: V=4/3 pi r^3 ......