<span> 4 cups of tea are poured per minute
2 hours = 2 x 60 = 120 minutes
so in 2 hours = 120 x 4 = 480 cups
</span><span>16 cups in one gallon then
</span><span>480 / 16 = 30 gallons
answer
30 gallons
</span>
Ruby wants to <u>start</u> her own <u>business</u> taking photographs. She has to <u>purchase</u>
- photo printer for $251.99;
- lights for $150.00;
- photo paper for $30.98.
In total, she will use
$251.99 + $150.00 + $30.98 = $432.97.
If she has $840.32 in savings, then
$840.32 - $432.97 = $407.35 will remain.
Answer: she will use $432.97 - correct answer A
Answer:
i think its D. C. or E. I'm not that great in math im kind of struggling thru it
Generally, they are $1.69 apiece, and this week they are 4 for 5$
This means that this week, they are $1.25 apiece, meaning you spend less, by about $0.44
This weeks is cheaper by 44 cents
Answer:
I think the answer is C
Step-by-step explanation:
If you have a normal ginger bread cookie, its full size would be 100%. So, if you add the first 25%, 1.25%