Answer:
Misty is 7
Step-by-step explanation:
84=7*12
12-7= 5 year difference
Answer:
Step-by-step explanation:
Given the following :
Number of shares purchased (2016) = 50
Purchase price of shares $396.33 per share
Closing price per share four years later = $778.38
A) What did Chadwick pay for all of the shares in 2016?
Purchase price per share × number of shares.
$396.33 × 50 = $19,816.50
B) What was the closing value of all of the shares four years later?
Closing price per share × number of ahaf
=$778.38 × 50
= $38,919
C.) Profit on stock :
$(38,919 - 19,816.50)
= $19,102.5
D) What is his rate of return on his shares when he sold them?
(Current Purchase - initial value) /current price
(778.3 - 396.33) / 396.33
= (381.97 / 396.33) 100%
= 0.9637675
=
Answer:
It is 20.4 and 16.8
Step-by-step explanation:
This is similar to 8.4 (because its doubled) and it is similar to 10.2 (because its doubled)
Carla is correct because they will not all be exactly the same unless they choose to make them all be the same. Hope I could help! :D