Idk because you did not say yes you did how many sides there were
Answer: 6 hours
Step-by-step explanation:
Given, Tim and Jim are working on a school project together.
Tim takes 10 hours to complete the school project.
If Jim worked alone, it would take him 15 hours
Let t be the time they both take if they work together.
Then, 

So, it will take<u> 6 hours</u> to complete the school project together .
Answer:
radius = 9 inches
Step-by-step explanation:

r = radius
Area = 254.4696 square inches
so we have:

so we have: r = 9 inches
Answer:
10.55% probability
Step-by-step explanation:
A probability is the number of desired outcomes divided by the number of total outcomes.
The order in which the CDs are chosen is not important. So we use the combinations formula to solve this question.
1 Bach CD, from a set of 4.
1 Beethoven CD, from a set of 6.
1 Brahms CD, from a set of 3.
1 Handel CD, from a set of 2.
So, D=144
4 CDs from a set of 4+6+3+2 = 15.
So, T= 1365
p= D/T= 144/1365 = 0.1055
10.55% probability that she will choose one by each composer
X=7/4+7/4y ,y∈ (One symbol I can't find but that's what I got)