If it is 30% off, then u r paying 70%
70% of 17 = 0.7(17) = 11.90 ...this is without tax
u have a tax rate of 6%.....
11.90 * 1.06 = 12.614 rounds to 12.61 <== total cost including tax
Answer:
Yes, because the slope of the line is closer to 0 than to 1, which indicates a strong association between the variables.
Step-by-step explanation:
"4600" (and any subsequent words) was ignored because we limit queries to 32 words.
Answer:
Total Dolls would Evelyn have had if she had not lost them = 9 Dolls
Step-by-step explanation:
As given,
Total dolls Evelyn had = 9
Total dolls lost =
× 9 = 3
So, Now
Evelyn had total dools after lost = 9 - 3 = 6
If she had not lost te dolls , then she had 3 dolls more
∴ we get
If she had not lost any dolls , Evelyn had total dolls = 6 + 3 = 9
So, The answer would be :
Total Dolls would Evelyn have had if she had not lost them = 9 Dolls