Formula is A=1/2bh so answer will be 27 divided by 2
5 times,
220 - 140 = 80
80 divided by 16 equals 5.
to double check, you can do 5 x 16 to get 80.
Answer: 387
Step-by-step explanation:
Given : Standard deviation: 
Margin of error : 0.15
Critical value for 80% confidence interval = 1.2816
Required minimum sample size : 

Hence, the minimum sample size required to estimate the mean usage of water = 387
Answer:The answer is B !
Step-by-step explanation: