Step-by-step explanation:
Simple first we will add previous balance and total deposit
498.03 + 604.28
= 1102. 31
Then we will subtract it by total withdrawals
1102.31 - 599.49
= 502. 82
The ending balance is 502.82
Given that the basket of watermelons sells for $9 before tax and the tax rate is 9%.
The tax on the basket of watermelons is given by

Therefore, the total price Tiffany pays for the basket of watermelons is $9 + $0.81 = $9.81
Answer:
24 units
Step-by-step explanation:
1) Separate this quadrilateral into 2 triangles
2) Multiply the height by the width of one of the triangle
- Multiply 8×3
= 24
Answer:
B) $19.72
Step-by-step explanation:
Sorry if I am late, hope you got a good grade:)
I got a 100 on the test for edge 2020