Given that the basket of watermelons sells for $9 before tax and the tax rate is 9%.
The tax on the basket of watermelons is given by

Therefore, the total price Tiffany pays for the basket of watermelons is $9 + $0.81 = $9.81
108 divided by 9 = 12 x -12 = -144 divided by 6 = -24 - (100 divided by 5) =
-24 - 20 = -44
answer= -44
Answer:
Step-by-step explanation:
Given is the probability distribution of a random variable X
X 4 5 6 7 Total
P 0.2 0.4 0.3 0.1 1
x*p 0.8 2 1.8 0.7 5.3
x^2*p 3.2 10 10.8 4.9 28.9
a) E(X) = Mean of X = sum of xp = 5.3

Std dev = square root of variance = 0.9
------------------------------------
b) For sample mean we have
Mean = 5.3
Variance = var(x)/n = 
c) 
Angle 4 equals 34 degrees since angle 2 and 4 are opposite angles and opposite angles are congruent