Answer:
Yes, between 0.84 seconds and 0.85 seconds after the shot is launched.
Step-by-step explanation:

But, the shot is made before two tenths of a second or 0.2 seconds therefore modified equation for ball height is :

Now for the shot to be blocked,the height of shot blocker must be greater than the height of the ball which is shot before 0.2 seconds :

Hence, the shot was blocked between 0.84 and 0.85 seconds after the shot is launched.
= 6.37 * 10^4 = 637 * 10^2 = 63700
In short, Your Answer would be Option A
Hope this helps!
Hi there!
Looking at the graph, we can see exactly where the line crosses the y-axis (vertical line). The y-intercept is where the line goes through one point on the y-axis. The purple line goes perfectly through the point (0,4). Since the line goes through this point and the point is on the y-axis, the point (0,4), is the y-intercept.
Hope this helps!! :)
If there's anything else that I can help you with, please let me know!