I can't really answer this problem if we focus only on the given information. However, I found a similar problem to this with a given diagram. This is shown in the picture attached. As you can observe, two arcs have equal measures of 65° and two have measures of 115°. Thus, the congruent arcs are:
<em>EH = HG and EF = GF.</em>
Answer: C. 461
Step-by-step explanation:
We know that the formula to find the sample size is given by :-

, where
= Population standard deviation from prior study.
E = margin of error.
z* = Critical value.
As per given , we have
E= 15
Significance level : 
Critical value (Two tailed)=
Now , Required sample size = 
[Round to next integer]
Hence, the required sample size to be taken is 461.
Correct answer = C. 461
Answer: 5 Pens!
Step-by-step explanation: 5 Pens Would Be The Answer.
Given that a is an integer from -22 to 0 such that a is equivalent to 43 (mod 23).
Such a can be obtained as follows:
a = 43 (mod 23) - 23 = 20 - 23 = -3.
Therefore, a = -3.