Linear line?
Degree one polynomial? How do you want the answer? Do you have options?
Answer:
The required probability is 0.988.
Step-by-step explanation:
Consider the provided information.
Based on a poll, 67% of Internet users are more careful about personal information when using a public Wi-Fi hotspot.
That means the probability of more careful is 0.67
The probability of not careful is: 1-0.67 = 0.33
We have selected four random Internet users. we need to find the probability that at least one is more careful about personal information.
P(At least one careful) = 1 - P(None of them careful)
P(At least one careful) = 1 - (0.33×0.33×0.33×0.33)
P(At least one careful) = 1 - 0.012
P(At least one careful) = 0.988
Hence, the required probability is 0.988.
The result may be higher because of the convenience bias in retrieving the sample. Because the survey subjects volunteered to respond not random.
Let
x----------------------- > number of <span>cans of fruit-----------------> 24 per minute
</span>y----------------------- > number of cans of vegetables-------> 64 per minute
<span>z----------------------- > number of cans of food per minute
t----------------------- > time in minutes
z=(x+y)*t
z=(24+64)*t--------------- > 88t
z=88t---------------------------------- > this is the equation required
we know that z=384
then
</span>384=88t------------- > t=4.36 minutes
Answer:
D. 
Step-by-step explanation:

Since we are multiplying an exponential number to a fraction the answer is going to be

Hope this helps ❤❤❤ ;)