Answer:
i think it might be A
Step-by-step explanation:

- 128 cellphones were sold in a week
- 37 more cellphones more were sold than the week before
__________________________________________




__________________________________________

- 293 cellphones were sold in given 2 weeks
<span>Answer:
Q3 represents 75%, meaning a z of ~0.67
80 - 70 is 10, so the standard deviations is ~14.9.
10 / 0.67 = 14.9
now find the z that represents a score of 90
90 - 70 is 20
20 / 14.9 = 1.34
from a z-table, a z of 1.34 represents a probability of ~90.99% meaning that there is about a 9.01% chance of getting a 90 or better.</span>
Answer:
First graph (see below)
Step-by-step explanation:
The graph of the arctan(x) is the first graph attached, see below. This is because if you were to plug in the equation in any TI calculator, you would get this graph.
$5 + $1.99 = 6.99
I hope this helps! Have a great day! :-)