https://jhmsmath.weebly.com/uploads/2/7/7/5/27756807/8th_grade_countdown.pdf go to this link page 52-54
If your asking to multiply 9x5 then the anwser is 45.
Answer: Hence, Probability that a coffee maker will have a defective cord is 0.376=37.6%.
Step-by-step explanation:
Since we have given that
Let A be the event of getting a faulty switch.
Let B be the event of getting a defective cord.
Here, P(A∪B) = 4% = 0.04
P(A∩B) = 0.1% = 0.001
P(A) = 2.5% = 0.025
We need to find P(B):
As we know that

Hence, Probability that a coffee maker will have a defective cord is 0.376=37.6%.
Answer:
10 AM
Step-by-step explanation:
Frank drove at a speed of 50 mph, and traveled a distance of 150 miles. This means he traveled for
150/50 = 3 hours.
7 AM + 3 hours = 10 AM
Answer:
3.375
Step-by-step explanation:
(3/5)^3 / (2/5)^3 = 3.375