Answer:
should be - 8
Step-by-step explanation:
-2*-2=4 4*-2=-8
Answer:
4 ml
Step-by-step explanation:
m = D/ v where m is mass and D is density and V is volume
.875 = 3.5 / V
Multiply each side by V
.875 V = 3.5
Divide each side by .875
V = 3.5/.875
V =4
For each of the 3 choices of hat there are 2 choices of shorts. Therefore there are 3 * 2 combinations of hat and shorts. Each of these 3 * 2 combinations of hat and shorts can be combined with each of the 5 choices of shirt.
Therefore the number of combinations of 1 hat, 1 shirt and 1 pair of shorts is given by:
Answer:
The following are the solution to this question:
Step-by-step explanation:
The average frequency of each of the four new word processing applications, that can be determined as well as the computer expertise of the consumer, which can be calculated as low and medium. Its information could then be displayed in a table of 3×3, and we'll use ANOVA 2 ways to demonstrate those two comparisons.