D none of the above
Jackson is 3 km east of where he started
Answer: $7.525
Step-by-step explanation:
A markup is an amount that is added to the cost price of an item in order to get a sell price that is used to make a profit.
Cost price= $3.50
Markup = 115% = 115/100 × 3.50
= 1.15 × 3.50
= 4.025
Selling price= Cost price + Markup
= $3.50 + $4.025
= $7.525
A customer will pay $7.525 for the item.
Answer: sometimes, there are a lot of rectangles that are composite shapes so that could work. also, most composite shapes have two dimensions.
Step-by-step explanation:
Answer:
Part A)
Mean = $168
standard deviation = 0.98
Part B)
1200
Part C)
0.0207
Step-by-step explanation:
Find the given attachments for solution
= 6.37 * 10^4 = 637 * 10^2 = 63700
In short, Your Answer would be Option A
Hope this helps!