Answer:
C
Step-by-step explanation:
Power
= Work done / Time
= 15000 N * 3 m / 50 s
= 45000/50 N-m/s
= 900 W
It may sound like an extremely low value, but 3.0 / 50 s is also a very slow speed.
Answer
AB would be the same as the original because the size never changes.
Step-by-step explanation:
0.17 sense you have to round it to the nearest hundreth
The answer would be C) As the number of hours of studying increases, test scores increase because the scatterplot has a cluster that increases from left to right.
Any questions? Ask me in the comments bellow.
Hope this helps. :)