Answer:
edge 2020
Step-by-step explanation:
The data appears slightly skewed, so the median is probably the most appropriate measure.
My friend has a good chance of making between $16,000 and $23,000 because that is the range for the middle 50% of employees.
I’m pretty sure the answer is test
Step-by-step explanation:
an² = 182
When a = 2, n² = 182/2 = 91, n = 9.539...
When a = 5, n² = 182/5 = 36.4, n = 6.033...
Since 2 <= a <= 5, we have 6.033 <= n <= 9.539.
Therefore our possible values of n are 7, 8 and 9.
Answer:
8.5 bags are needed.
Step-by-step explanation:
Given : Number of bags needed 

To Find : how many bags he needs?
Solution :



Now we are given that Number of bags needed 
Substitute the value of x


Hence 8.5 bags are needed.
so the syrup is just water and sugar, we know that the sugar percent is just 12%, and that happens to be 5grams.
now 100% - 12% is 88%, so the 88% leftover will just be water.
if 12% is 5g, how much is 88%?
