So, there are 12345, 5 girls, so they can sit
SA, SH, SHA, SHAN, ST
SA, SH, SHA, ST, SHAN
SA, SH, ST, SHAN, SHA
SA, SHAN, ST, SH, SHA
SA, ST, SHAN, SH, SHA
ST, SH, SA, SHAN, SHA
SHA,
""…. I guess 25
25 pennies, 2 dimes and 5 pennies, 2 dimes and 1 nickel, 4 nickels.
<span>Since: v =sqrt(3)/2 s^2h
6779 liters x 0.0353cu ft/1 liter= 239.299 cu ft
but by proportion s/h = 10/25
s = 10/25 h
and v = sqrt(3)/2 (10/25 h)^2 h
239.299 = 0.139 h^3
h = (239.299/0.139)^(1/3) = 11.985 ft</span>
18b - 24c because you multiply the outside with everything inside
Given:
Spoilage rate of fruits = 9% = 0.09
To find:
Amount of fruits to be order to have 100 pounds of peaches and considering the spoilage rate.
Solution:
Let the required amount of fruits you should order be x.
So, spoiled fruits = 9% of x = 0.09x
He would like to have 100 pounds of peaches to sell.


Divide both sides by 0.91.



The required amount of fruits to be order is 110 lbs. Therefore, the correct option is D.