Answer:
There are no possible solutions for this question.
Step-by-step explanation:
Answer:
total money=rupees 50
3/5 of 50= rupees 30
money he spent = rupees 30
money he's left with =50-30=20
<em>mark this as brainliest!!!!</em>
<em>pls</em><em> </em><em>follow</em><em> </em><em>me</em><em>!</em><em>!</em>
To find the specification limit such that only 0.5% of the bulbs will not exceed this limit we proceed as follows;
From the z-table, a z-score of -2.57 cuts off 0.005 in the left tail; given the formula for z-score
(x-μ)/σ
we shall have:
(x-5000)/50=-2.57
solving for x we get:
x-5000=-128.5
x=-128.5+5000
x=4871.50
Answer:
i think you add both fabric prices then divide with 5.50
It will take rita 4.5 days to travel to her destination