The answer to this question is 5500. Hope this helps! :) Vote Brainliest please!
Answer:
D
Step-by-step explanation:
Answer:
She wrote 9 pages per day on average
Step-by-step explanation:
The number of pages that Carolyn wrote in her journal each day from Monday to Friday is shown below:
Monday = 9
Tuesday =8
Wednesday = 12
Thursday = 6
Friday = 10

Mean=9
Hence She wrote 9 pages per day on average
Answer:1,4,5,2
Step-by-step explanation:
Answer:
8% or 0.08
Step-by-step explanation:
Probability of missing the first pass = 40% = 0.40
Probability of missing the second pass = 20% = 0.20
We have to find the probability that he misses both the passes. Since the two passes are independent of each other, the probability that he misses two passes will be:
Probability of missing 1st pass x Probability of missing 2nd pass
i.e.
Probability of missing two passes in a row = 0.40 x 0.20 = 0.08 = 8%
Thus, there is 8% probability that he misses two passes in a row.