317 is the answer you are looking for.
Lets use the formula
to solve this, where,
- R is the rate
- W is the number of workers/things
- T is time
- J is number of jobs/things
<em><u>"If it takes 10 seconds for 10 printers to print out 10 pages of paper"</u></em> - here -
W is 10 printers, T is 10 seconds, and J is 10 pages. We can write:

<u><em>"how many seconds will it take 50 printers to print out 50 pages of paper"</em></u><em> - here we use
(previously found) to figure out T.</em>
<em>
</em>
So it will take 10 seconds for 50 printers to print 50 pages.
ANSWER: 10 seconds
6p=13.50
there are 6 notebooks and it costs $13.50 altogether. P represents the cost of one notebook, therefore the equation would be 6p=13.5. It can be rearranged to p=13.5/6
Answer:
for 5 probability is 1/6
for not a five = 1-1/6 = 5/6
Step-by-step explanation:
If Cassie has 20 and wants to keep 11 then we would subtract 11 from 20.
So 20 - 11 is 9.
Her sister will get 9 bracelets.
Hope this helps!