Answer:
I think its 24
Step-by-step explanation:
The question says the ratio of truffles to the total chocolates in the assortment is. Total means whole number or amount so I added it up and got 24.
Answer:
P = 0.0215 = 2.15%
Step-by-step explanation:
First we need to convert the values of 900 and 975 to standard scores using the equation:

Where z is the standard value, x is the original value,
is the mean and
is the standard deviation. So we have that:
standard value of 900: 
standard value of 975: 
Now, we just need to look at the standard distribution table (z-table) for the values of z = 2 and z = 3:
z = 2 -> p_2 = 0.9772
z = 3 -> p_3 = 0.9987
We want the interval between 900 and 975 hours, so we need the interval between z = 2 and z = 3, so we just need to subtract their p-values:
P = p_3 - p_2 = 0.9987 - 0.9772 = 0.0215
So the probability is 0.0215 = 2.15%
Get a call to me when I can do it on Saturday
Let us say weight of Javier is x pounds.
Weight of his bother = 80 pounds
Javier is 175 % or 1.75 times heavier than his brother.
So Javier's weight = x pounds= 1.75 *80 = 140 pounds.
Answer: Javier's weight is 140 pounds.
Answer: A y=4x -5 and y=4x+5
Step-by-step explanation:
They have no solutions because they have the same slopes but different y intercepts. That works with any equation.