
# green = 20
# orange = 44
# blue = 30
Total = 20 + 44 + 30 = 94



The one that matches is A
You can have yourself 10 milliliters of coffee
Answer:
The required probability is 0.988.
Step-by-step explanation:
Consider the provided information.
Based on a poll, 67% of Internet users are more careful about personal information when using a public Wi-Fi hotspot.
That means the probability of more careful is 0.67
The probability of not careful is: 1-0.67 = 0.33
We have selected four random Internet users. we need to find the probability that at least one is more careful about personal information.
P(At least one careful) = 1 - P(None of them careful)
P(At least one careful) = 1 - (0.33×0.33×0.33×0.33)
P(At least one careful) = 1 - 0.012
P(At least one careful) = 0.988
Hence, the required probability is 0.988.
The result may be higher because of the convenience bias in retrieving the sample. Because the survey subjects volunteered to respond not random.
Answer:
See joint picture.
Step-by-step explanation:
The study lasts 6 days. Since the amount of plant food decreased an equal amount each day, and since the whole 72 millimeters were used, it means that plants consumed 72/6 = 12 millimeters daily.
All the results given come from this justification.
Answer:
592,000
Step-by-step explanation:
The new dimensions are 500, 280, and 200. Multiply 2(500*280 + 500*200 + 280*200) to get the answer