The answer would be 30.51
Answer:
a
Step-by-step explanation:
-4,0,4,8,12,16
Answer:
0.75
Step-by-step explanation:
P(A | B) = P(A and B) / P(B)
P(vanilla | sundae) = P(vanilla and sundae) / P(sundae)
P(vanilla | sundae) = 0.15 / 0.2
P(vanilla | sundae) = 0.75
Answer:
$30.19
Step-by-step explanation:
find out how much he works per week at each place by dividing each anual sallary by 52
subtract tthe first weekly sallary from the second weekly salary.
Answer:
$3 from his pockets
Step-by-step explanation:
Great question, it is always good to ask away and get rid of any doubts that you may be having.
To begin solving this problem we need to first calculate how much money all the supplies will cost. We do this buy adding up the prices of each individual supply. Like so,

Now we can see that the total amount of the supplies is $13. Since his mom loaned him $10 we can subtract that from the total cost.

Finally, we can see that Juan would need to pay a total of $3 from his pockets to be able to buy all the ingredients.
I hope this answered your question. If you have any more questions feel free to ask away at Brainly.