Answer: No
Step-by-step explanation:
$12-$4.50= $7.50
$7.50*15= $112.50
The Total cost is $135 She will only be making $112.50 in profits.
If every 5 mins, A makes 1 yo-yo every 10 mins, B makes 1 yo-yo then every 10 mins, both machines produce 3 yo-yos every 10 mins (2 from machine A and 1 from machine B) Therefore, for 20 yo-yos, both machines would take 70 minutes( 1 hour and 10 mins). After 70 minutes, 21 yo-yos would be produced.
M∠X = 54.3°.
Using the Law of Sines, we have:

Cross multiplying gives us
61(sin 34) = 42(sin X)
Divide both sides by 42:
(61(sin 34))/42 = (42(sin X))/42
(61(sin 34))/42 = sin X
Take the inverse sine of both sides:
sin⁻¹((61(sin 34))/42) = sin⁻¹(sin X)
54.3 = X
T(t) = Ts + (T₀ - Ts)exp(-kt), substituting the values:
60 = 50 + (80 - 50)exp(-25k)
10/30 = exp(-25k)
k = 0.0439 °C/min