Answer: 

Step-by-step explanation:
We know that mean and standard deviation of sampling distribution is given by :-


, where
= population mean
=Population standard deviation.
n= sample size .
In the given situation, we have
n= 2
Then, the expected mean and the standard deviation of the sampling distribution will be :_

[Rounded to the nearest whole number]
Hence, the the expected mean and the standard deviation of the sampling distribution :


<span>So L = x-4, W = x-4, H = x
Volume = length * width * height
V = L * W * H
V = (x-4)*(x-4)*x
V = ???
</span>x is the height, so x-4 is the length and also the width since <span>length and a width of 4in. less than the height</span>
Answer:
Her brother catch her at 11 am + 4hour = 15 p.m
Step-by-step explanation:
Given as ;
Speed of Ariel = 45 mph
She left home at 9 a.m
Her brother speed = 60 mph
Her brother left home at 11 a.m
Now from question So As Ariel speed is 45 mph so, after two hours pass , she ahead 90 m .
As her brother travel as 60 mph ,so he travel at ( 60 - 45 )= 15 mph faster
So, with this speed her brother will catch up her at
= after 4 hour .
Hence her brother catch her at 11 am + 4hour = 15 p.m Answer
Answer:
A) f(-3) = g(-4)
Step-by-step explanation: hope it helps