answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
In-s [12.5K]
1 year ago
14

Josh decided to rent an SUV for a family trip he was planning. On the way

Mathematics
1 answer:
HACTEHA [7]1 year ago
7 0

Answer: a collision damage waiver

You might be interested in
The glee club has $90 to spend on pens and pencils. Each pen costs $0.75 and each pencil costs $0.15. Let x represent the number
Deffense [45]

Answer:

part a: answer b. 0.75x + 0.15y = 90

8 0
1 year ago
Read 2 more answers
Is finding the value for the variable the only solution to real-world problems? Explain.
loris [4]

No. In many real-world scenarios, the variable is a value that is compared to other quantities. The value for the variable is used to find the quantities it is compared to.

5 0
1 year ago
Read 2 more answers
The ratio of the number of miles Kyle drives to the number of hours he is driving is 468 to 9. What is Kyle's rate of speed? A)
mr_godi [17]

Answer:

the answer is 52

Step-by-step explanation:

you have to divide 468 by 9 and should get you too 52

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Dean is comparing prices on ground beef. Store A is selling 5 pounds of ground beef for $23.49. Store B is selling 8 pounds of g
pentagon [3]

Answer: Store B

Step-by-step explanation:

3 0
1 year ago
Read 2 more answers
Joseph’s lunch at a restaurant costs $13.00, without tac. He leaves the waiter a tip of 17% of the cost of the lunch, without ta
KonstantinChe [14]
The answer is D

17% of 13 is 2.21

13 + 2.21 = 15.21
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Susan wants to buy a paddle boat for $840. She will pay 20% down and pay the rest in six monthly installments. What will be the
    6·1 answer
  • A food production company is choosing between two suppliers of grain. Supplier A sells grain for $5.25 per bushel plus a deliver
    13·2 answers
  • If P' (3,6) is the image if P (2,-4) under translation T find the image of (7,2).
    8·1 answer
  • Each batch of Mrs. Crawley’s Toffee makes 14 pieces of toffee. If sandy needs 8 dozen pieces of toffee, how many batches does sh
    10·2 answers
  • Write an equation for the quadratic function whose vertex is (−2,10) and passes through (1,28)
    12·1 answer
  • An airplane is at a location 800 miles due west of city X. Another airplane is at a distance of 1,200 miles southwest of city X.
    8·1 answer
  • (a) The function k is defined by k(x)=f(x)g(x). Find k′(0).
    10·1 answer
  • F(x) = -4x(2)+ 12x – 9
    6·2 answers
  • The graph of the parent function f(x) = x3 is translated to form the graph of g(x) = (x − 4)3 − 7. The point (0, 0) on the graph
    5·2 answers
  • Divide and find quotient and reminder 4x³+6x²+19x-5 by 2x+5​
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!