answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
scZoUnD [109]
2 years ago
14

8.73e16 in standard form

Mathematics
1 answer:
pentagon [3]2 years ago
7 0
Answer is: 77575744.84403361
You might be interested in
Jacque needs to buy some pizzas for a party at her office. She's ordering from a restaurant that charges a \$7.50$7.50dollar sig
BigorU [14]

Answer:

Step-by-step explanation:

Delivery fee = $7.50

Price per pizza = $14

Planned amount = $60

7.50 + 14p < 60

Subtract 7.50 from both sides

14p < 60 - 7.50

14p < 52.50

Divide both sides by 14

p < 52.50 / 14

p < 3.75

Each pizza is cut into 8 slices

Total slices she can afford = 3.75 × 8

= 30 slices

5 0
2 years ago
A square rug covers 79 square feet of floor. What is the approximate length of one side of the rug? (Approximate to the nearest
Mice21 [21]
A = a^2.....where " a " is the length of one side
A = 79

79 = a^2...take sqrt of both sides, eliminating the ^2
sqrt 79 = a
8.89 = a

so the length of one side is approximately 8.89 ft <==
8 0
2 years ago
198 cents to 234 cents using a fraction in simplest form
Irina-Kira [14]

Answer:

11/13

Step-by-step explanation:

198/234

(198/18)/(234/18)

11/13

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
You sell instruments at a Caribbean music festival. You earn $326 by selling 12 sets of maracas, 6 sets of claves, and x x djemb
MissTica
326 = 12m + 6c + x = 18 rounded to 19
8 0
2 years ago
Mrs. Epps buys 500 bags of balloons for the high school prom for $250. What is the cost per bag?
Andrej [43]
.50 is the answer I think, hope this helps
7 0
2 years ago
Other questions:
  • give an example of an addition problem in which you would and would not group the addends differently to add
    10·1 answer
  • A farmer estimates that he has 9,000 bees producing honey on his farm. The farmer becomes concerned when he realizes the populat
    10·2 answers
  • If 6 components are drawn at random from the container, the probability that at least 4 are not defective is . If 8 components a
    6·1 answer
  • Your baseball team is selling bags of popcorn to raise money for a trip. For each bag of popcorn you sell, $4 goes towards your
    13·2 answers
  • Find the correct sum of each geometric sequence.
    7·2 answers
  • Which expressions are equivalent to -6n+(-12)+4n
    15·1 answer
  • The table below shows the amount of lemon juice and sugar needed to make three different-sized batches of lemonade using the sam
    14·1 answer
  • Herb, a tennis player, has been struggling to develop a more consistent serve. He made the following remark to his partner durin
    11·1 answer
  • You put $500 in an account that earns 4% annual interest. The interest earned each year is added to the principal to create a ne
    14·1 answer
  • Mrs. Garcia borrowed some money at the rate of 4% per annum for the first year, at the rate of 6% pe r annum for the next 2 year
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!