<h3>✽ - - - - - - - - - - - - - - - ~Hello There!~ - - - - - - - - - - - - - - - ✽</h3>
➷ final = original x multiplier
final = 48 x 0.9
final = 43.2
Tony paid $43.20
Subtract the two values:
43.2 - 42.95 = 0.25
Therefore, the correct option would be C. Keith paid $0.25 less than Tony paid
<h3><u>
✽</u></h3>
➶ Hope This Helps You!
➶ Good Luck (:
➶ Have A Great Day ^-^
↬ <u>ʜᴀɴɴᴀʜ</u> ♡
All you have to do here is find the lcm.
the time it will take them too complete the lap at the same time is 12 minutes.
6(15) + 10b > = 200
90 + 10b > = 200
10b > = 200 - 90
10b > = 110
b > = 110/10
b > = 11
so she can do 15 days of running plus 11 days of biking....which totals 26 days
Answer: The probability that a gene is of type A is 0.29.
Step-by-step explanation:
Let A be the event of type A.
Let B be the event of type B.
Let D be the event of dominant.
So, P(B and D) = 0.22
P(D|B)=0.31
So, Using the conditional probability, we get that

So, the probability that a gene is of type A is given by

Hence, the probability that a gene is of type A is 0.29.
Answer:
She should buy the monthly plan for the unlimited movies rather than pay $2.99 per movie. This is because, the more she pay that amount for each movie, the higher her expenses would become at the end of each month.
For example, let assume, in a month, she 8 free days (Saturday and Sunday). She paying for each movie each of those days would supersede the amount she could have spent assuming she did the unlimited monthly plan of $7.99.
That notwithstanding other days which will feel like watching movies or the public holidays which she would be free to relax.
Step-by-step explanation: