Answer:
its c
Step-by-step explanation:
By the converse of the hinge theorem, mAngleS > mAngleC.
Answer:
14 is the answer.
Step-by-step explanation:
Answer:
$-748.38
Step-by-step explanation:
Net proceeds = Total cost of selling the stock - Total cost of purchasing the stock
Total cost of purchasing the stock = $7000 + ($7000 x 0.015) = $7105
Total cost of selling the stock = $6,325 + ($6,325 x 0.005) = $6356.63
Net proceeds = $6356.63 - $7105 = $-748.38
Answer:
12.5r
Step-by-step explanation:
You just add all the numbers together and then add the r at the end it’s pretty easy when you know that