Answer:
Step-by-step explanation:
Triangle A, transforms into a smaler size, and goes into full shape. Triangle B, goes into the negative numbers.
Copy question and paste it and it will show up trust
That is around 13 or 14 cents. The specific answer is 13.65853659 cents, but you can either round up to 14 or round down to 13 (rounding up to 14 is the correct way to do it.)
First you divide 1.12 by 8.2 to get the unit rate because It takes $1.12 to buy 8.2 ounces. 1.12/8.2=13.65853659
It took her 45 minutes to rest and it to her 45 minutes to bike the initial 8 miles. or .75 hours for both