The sample size is 124.93 of them are opposed to new shopping center.
So,
n = 124
p =
The point estimate of the population proportion = p = 0.75q = 1 - p = 0.25
Margin of error (E) can be calculated by:

Using the values, we get:
Therefore, the margin of error is approximately 0.06 or 6%.
Answer:
Ans 1 is correct.
Step-by-step explanation:
We have given that,
p=0.85,
n=20.
we know that
1-P(x=1)=1-(0.85×0.15^19)=0.999
Ans 1 is correct.
The answer is 4/3 thats the rate of change. up 3 over 4
Ali must wear a totally ginormous shirt !